Co posadzić obok magnolii?

Co posadzić obok magnolii?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie (Magnolia grandiflora) są wspaniałymi, kwitnącymi wiosną i latem drzewami, które można znaleźć w dużej części wschodnich Stanów Zjednoczonych. Każdej wiosny magnolie produkują masę delikatnych, miękkich, różowych, białych i kremowych kwiatów, które urzekają zarówno zwykłych, jak i zapalonych ogrodników. Magnolie są również siedliskiem dzikiej przyrody; ptaki i inne dzikie zwierzęta często odpoczywają pod gęstym baldachimem dużych drzew magnolii. Ponadto drewno magnolii jest wykorzystywane do produkcji mebli i instrumentów muzycznych. Krótko mówiąc, magnolie są integralną częścią naszego dziedzictwa kulturowego.

Kilka słów o magnoliach

Nazwa magnolia oznacza „majestatyczny kwiat” i magnolie są rzeczywiście bardzo okazałe, kiedy kwitną. Jako drzewa, magnolie dorastają do wysokości ponad 60 stóp, z maksymalną średnicą pnia wynoszącą prawie 12 stóp. Chociaż magnolie pochodzą ze wschodnich Stanów Zjednoczonych, można je również znaleźć w części Teksasu, Oklahomy i Arkansas. Drzewa magnolii rosną powoli i mogą potrzebować do 25 lat, aby osiągnąć pełną dojrzałość. W tym czasie Magnolia grandiflora powszechnie znana jako magnolia lub drzewo mauigin wymaga stałego zasilania wodą, aby zapobiec więdnięciu. Aby magnolia mogła przetrwać zimę w temperaturze poniżej 27 stopni Fahrenheita, konieczne jest miejsce wolne od mrozu.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Odpowiednie miejsce do sadzenie magnolii

Wybór odpowiedniego miejsca do sadzenia magnolii wymaga badań i planowania. Słoneczne miejsce jest najlepsze dla wzrostu magnolii. Należy jednak unikać bezpośredniego nasłonecznienia w gorące letnie dni; zamiast tego należy ustawić magnolię tak, aby otrzymywała poranny lub popołudniowy cień. Dodatkowo należy wybrać dobrze zdrenowaną glebę do sadzenia, aby nadmiar wilgoci nie powodował uszkodzeń korzeni. Należy również usunąć wszelkie istniejące drzewa lub krzewy z pożądanego miejsca sadzenia magnolii, aby światło słoneczne mogło dotrzeć do wszystkich obszarów powierzchni gleby. Po zakończeniu tych przygotowań jesteś gotowy do sadzenia!

Czy magnolia jest trująca?

Jaką glebę preferuje magnolia?

Aby posadzić drzewo magnolii, przygotuj podłoże z preferowanej gleby, mieszając kompost lub materię organiczną w dwóch częściach wodnistej gleby. Następnie zaznacz miejsce, w którym ma stanąć drzewo magnolii, używając sznurka lub markerów ogrodowych. Aby zapewnić nowo posadzonej magnolii wystarczającą ilość miejsca, należy pozostawić co najmniej trzykrotną długość pnia od ziemi do najwyższych gałęzi wolnych od wszelkich przeszkód lub kontaktu z systemem korzeniowym. Na koniec należy zapewnić właściwy drenaż poprzez odgrodzenie wszelkich miejsc, w których stoi woda, aby nowa magnolia nie została zawilgocona przez błotniste pierścienie wody wokół jej korzeni.

Jak pielęgnować magnolie?

Podsumowanie

Magnolie są doskonałym dodatkiem do naturalnego krajobrazu ze względu na ich piękno, właściwości wzmacniające dziką przyrodę i walory muzyczne. Choć wymagają one specyficznych warunków wzrostu, aby kwitnąć, poświęcenie czasu teraz pomoże Ci cieszyć się ich pięknem w przyszłym roku, gdy będą w pełnym rozkwicie.