Jak pielęgnować magnolie?

Jak pielęgnować magnolie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Drzewa magnolii rosną w strefach od 5 do 9 wg Departamentu Rolnictwa USA. Te umiarkowane obszary charakteryzują się łagodną zimą i ciepłym, wilgotnym latem. Letnie miesiące przynoszą w te rejony dużo deszczu, co doskonale wpływa na potrzeby drzew magnolii w zakresie podlewania. Deszcz dostarcza także niezbędnych składników odżywczych do gleby, na której rosną drzewa magnolii. Magnolie są dobrymi drzewami ulicznymi, ponieważ szybko rosną i wymagają niewielkiej konserwacji. Wiele osób lubi sadzić drzewa magnolii na swoich podwórkach. Niektórzy nawet specjalnie dbają o drzewa magnoliowe, aby dobrze się rozwijały na ich podwórkach.

Prawidłowa pielęgnacja magnolii

Pielęgnacja drzewa magnolii jest łatwa. Po pierwsze, należy przygotować dołek do posadzenia drzewa. Można to zrobić, przykrywając martwą przestrzeń żwirem lub kamieniami DAP (produkt z drewna impregnowanego ciśnieniowo). Następnie należy zapewnić glebie bogatą bazę organiczną, która będzie wspierać wzrost i zdrowie drzewa. Można to zrobić, mieszając z glebą kilka cali kompostu organicznego. Jeśli gleba jest uboga, możesz dodać kompostu, aby poprawić jej jakość. Na koniec zapewnisz wystarczającą ilość wody, aby każde drzewo magnolii miało odpowiednią wilgotność i odżywienie. Magnolie są ciężkoduchami i potrzebują dużo wody, aby dobrze się rozwijać.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jaki nawóz do magnolii wybrać?

Hodowcy wiedzą, że korzenie roślin wymagają takiego samego przygotowania, jak gleba, gdy rosną nowe rośliny. Mogą więc szybko wykopać dołki dla swoich nasion magnolii lub posadzić je bezpośrednio na grządkach. Gdy z nasion wyrosną młode sadzonki, mogą przyciąć większość pozostałych gałęzi wokół drzewa. Dzięki temu wiewiórki i inne zwierzęta nie będą mogły opierać swojego ciężaru na gałęziach drzewa, a ono samo będzie mogło rosnąć bez ciasnoty spowodowanej przez gałęzie. W tym momencie drzewa magnolii są gotowe na przyjęcie wody i składników odżywczych z nieba, słońca i ziemi.

Jaki nawóz do magnolii?

Większość magnolii potrzebuje dużo światła słonecznego, aby dobrze rosnąć. Jednak są one odporne na suszę i zanieczyszczenia, więc mogą tolerować również trochę cienia. Dlatego należy umieścić magnolię w pobliżu słonecznego miejsca na posesji, jeśli to możliwe. Alternatywnie można umieścić magnolię w pobliżu miejsca zacienionego, jeśli to również nie jest odpowiednie dla światła słonecznego. Magnolie nie lubią nadmiaru ciepła, więc posadzenie drzewa z dala od źródła ciepła może pomóc mu lepiej znosić chłodniejsze temperatury. Magnolie nie lubią też nadmiaru wilgoci, dlatego należy umieścić je z dala od wilgotnych miejsc.

Czy magnolia jest trująca?

Podsumowanie

Magnolie to popularne drzewa uliczne, ponieważ szybko rosną i są łatwe w utrzymaniu – nawet dla osób nie będących ekspertami. Do posadzenia nowego drzewa magnolii potrzebny jest tylko podstawowy sprzęt i gleba; potem wystarczy już tylko słońce i woda, aby drzewo było zdrowe i owocowało przez długi czas. Jeśli mieszkasz w strefie USDA 5 lub 6 – które są najbardziej popularnymi strefami dla drzew magnolii – to nie ma powodu, dla którego nie możesz posadzić jednego już teraz!