Czy magnolie się przycina?

Czy magnolie się przycina?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Drzewa magnolii pochodzą z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych i wschodnich części Georgii. Znane są również jako sweet bay, blood bay i pigeon berry. Te drzewa magnolie wspólną nazwę odnosi się do ich kwiatów zabarwione dzwonkowate kubki. Kwiaty mają aromatyczny zapach, który przyciąga pszczoły i inne zapylacze. Kiedy widzisz grube, rozłożyste gałęzie magnolii, wiesz, że jest to wytrzymała roślina, która może przetrwać w większości gleb. Należy zapewnić magnoliom dużo miejsca, aby mogły prawidłowo rosnąć.

Przycinanie magnolii

Większość magnolii jest odporna na większość obszarów i może dorastać do 60 stóp wysokości. Są one również zdolne do adaptacji i dobrze radzą sobie z upałem i suszą. Magnolie są wrażliwe na zimno i umrą, jeśli ich temperatura spadnie poniżej 20 stopni Fahrenheita przez zbyt długi czas. Nie tolerują również długotrwałego narażenia na mróz. Liście, kwiaty, kora i drewno magnolii są podatne na uszkodzenie przez mróz po zimnej przerwie.Drzewa magnolii rosną najlepiej w miejscach z dużą ilością światła słonecznego. Potrzebują również stałej wilgoci i gleby, która nie jest zbyt piaszczysta lub kwaśna. Należy pamiętać, że drzewa magnolii potrzebują regularnego podlewania, a także dobrego napowietrzania gleby. Ponadto należy unikać nawożenia magnolii, ponieważ zbyt duża ilość azotu powoduje, że gałęzie są słabe i łatwo się łamią. W okresie zimowym magnolie wymagają ochrony przed ostrymi wiatrami, ponieważ chłód wiatru może poważnie uszkodzić ich liście i kwiaty.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jak prawidłowo przyciąć magnolię?

W przypadku magnolii można wybrać jedną z dwóch metod przycinania: strzyżenie lub espaliering. Przycinanie polega na usunięciu wszystkich gałęzi kwiatowych z jednej strony drzewa, tak aby tylko z jednej strony rosły kwiaty i owoce. Espaliering polega na trenowaniu drzewa tak, aby jego gałęzie rosły po wielu stronach, a nie tylko po jednej, która rośnie bezpośrednio nad pniem rośliny. Hodowcy magnolii zalecają strzyżenie drzew co drugi rok, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Pozwala to na usunięcie starych gałęzi i pobudzenie nowych do tworzenia nowych kwiatów i gron owocowych. Ponadto, strzyżenie magnolii pozwala zachować kształt drzewa, dzięki czemu wygląda ono schludnie, bez mylenia nowych gałęzi po przycinaniu.

Jak rozmnożyć magnolię?

Podsumowanie

Aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas uprawy magnolii w ogrodzie lub w projekcie krajobrazu, należy ją ścinać co roku. Alternatywnie można wybrać espalierę lub pozostawić stronę kwiatową bez przycinania, aby zachęcić do nowego wzrostu po obu stronach drzewa. W ten sposób zachowasz naturalne piękno drzewa i będziesz mógł zbierać jego pyszne owoce!

Kiedy przesadzać magnolie?