Jak wygląda magnolia?

Jak wygląda magnolia?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolia to rodzaj kwitnących drzew, które rosną głównie we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Istnieje ponad 100 różnych gatunków magnolii. Nazwa magnolia pochodzi od greckiego słowa forma, które oznacza usta. Ponadto nazwa magnolia pochodzi od tego samego greckiego słowa melanos, które oznacza czarny. Dlatego nazwa magnolia odnosi się do czarnego kwiatu. Przepływający kamień wodny, taki jak fontanna, nadał kwiatowi piękny wygląd.

Magnolia – Opis rośliny

Kwitnące drzewo znane jako magnolia nosi nazwę miasta Magnolia. Miasto zostało pierwotnie nazwane Magnolia Hall przez Mary Perkins Andy w 1787 roku. Jednak inne źródła podają, że pierwotna nazwa tego miasta to Magnolia Bluff lub Hall-Bluff. Nazwa magnolia pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego symbol lub znak. Słowo magnolia odnosi się do cech lub natury czegoś. Na przykład magnolia to nie tylko drzewo; to także znak lub symbol piękna i elegancji.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jak wyglądają kwiaty magnolii?

Magnolie znane są z pięknych kwiatów i mocnych, trwałych liści. Każdego roku magnolia wytwarza imponujący pęd kwiatowy. Ta stożkowa struktura ma wiele pięknych kwiatów na czubku i na dole. Ponadto u podstawy każdego kwiatu znajduje się owoc, który tworzy czerwoną jagodę Bucket-of-Blood. Krwistoczerwony kolor pochodzi z obecności pomelarii, która tworzy czerwoną miazgę wewnątrz mięsistej części owocu. Ponadto podstawa każdego liścia ma niesamowity system korzeniowy, który może rozprzestrzeniać się do sześciu stóp w głąb ziemi. Dzięki temu każda magnolia może rosnąć bardzo wysoko; mogą one dorastać nawet do 120 stóp wysokości!

Czy magnolie się przycina?

Wiele osób uważa, że nazwa magnolia pochodzi od greckiego słowa formallow ze względu na kształt kwiatu. Jednak ta teoria nie ma wielu dowodów na jej poparcie. Pochodzenie tej teorii pozostaje nieznane; może być oparte na podobieństwie kształtu kwiatu lub grze słownej pomiędzy dwoma różnymi słowami: form i allow. Ponadto nie ma zapisu wskazującego, kiedy ta teoria miała swój początek lub kto pierwszy wpadł na ten pomysł. Być może to Benjamin Franklin zasugerował, że kwiat magnolii przypomina literę „m. Franklin porównał również to drzewo do Ameryki w swojej propozycji Grand Union Canal pomiędzy Ameryką a Kanadą.

Kiedy przesadzać magnolie?

Podsumowanie

Magnolie należą do najwspanialszych tworów natury i są znane na całym świecie dzięki swoim wspaniałym kwiatom i mocnym, trwałym liściom. Każdego roku magnolia wytwarza imponujący kłos kwiatowy, który zawiera wiele pięknych kwiatów na czubku i u dołu. Magnolie słyną również z majestatycznego piękna i wyjątkowego kształtu wśród drzew swojego rodzaju. Wielu określa to drzewo mianem „drzewa dziadka” ze względu na jego wiek i unikalne cechy wśród drzew w swoim rodzaju.