Gdzie sadzić magnolie?

Gdzie sadzić magnolie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Drzewa magnolii słyną z liści w kształcie serca i majestatycznych kwiatów. Te piękne drzewa najlepiej rosną w wilgotnych miejscach o ciepłej temperaturze. Większość ludzi uważa, że rośliny magnolii są trudne w utrzymaniu – ale wcale tak nie jest. W rzeczywistości drzewa magnolii są bardzo łatwe w pielęgnacji. Każdy może sadzić i pielęgnować magnolie, jeśli wie jak.

Gdzie najlepiej posadzić magnolię?

Po pierwsze, drzewa magnolii potrzebują dużo cienia. Pochodzą z części Azji i mają łagodny klimat. Oznacza to, że magnolie mogą rosnąć w każdym miejscu w kraju. Jednak mieszkańcy chłodniejszych obszarów zazwyczaj uważają, że magnolie lepiej rosną w cieniu. Dobrze radzą sobie również, jeśli regularnie je podlewamy. W ten sposób mają wystarczająco dużo wilgoci, aby ich korzenie mogły się rozwijać. Magnolie potrzebują także dobrej cyrkulacji powietrza wokół siebie. Unikaj sadzenia ich w pobliżu garażu lub w miejscu o zbyt dużym zanieczyszczeniu lub wilgotności.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Czy sadzenie magnolii jest trudne?

Najczęściej spotykane magnolie to odmiany różowe i białe. Oba kolory są odporne i przyciągają wiele uwagi od pobliskich społeczności. Ludzie uwielbiają widzieć te piękne drzewa ozdobione różowymi kwiatami każdego roku. Możesz łatwo uprawiać różowe magnolie w południowym obszarze lub wzdłuż południowej granicy. Tymczasem białe magnolie kwitną w bardziej północnych obszarach z większym dostępem do światła słonecznego. Te drzewa również produkują więcej kwiatów w porównaniu do różowych. Dodatkowo ich liście są bardziej kolorowe w porównaniu do zwykłych liści magnolii.

Czy magnolie się przycina?

Z kwiatami magnolii można zrobić wiele, poza robieniem z nich dekoracji! Drewno z drzewa magnolii jest bardzo twarde i mocne; jest nawet używane do budowy mebli i narzędzi budowlanych. Ponadto kora drzewa magnoliowego ma wiele zastosowań leczniczych, takich jak leczenie zapalenia oskrzeli i gorączki. Kwiaty z drzewa magnolii mają również wiele różnych zastosowań. Są dosłownie używane do tworzenia perfum, a także słodkich potraw, takich jak ciasta i kanapki z lodami. Łatwo zauważyć, dlaczego ludzie uwielbiają korzystać z roślin magnoliowych!

Jak wygląda magnolia?

Podsumowanie

Magnolie są niezwykle łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji! Są odporne i rosną dobrze w cieniu lub przy regularnym podlewaniu. Ludzie uwielbiają używać ich kwiatów do robienia jedzenia, jak również dekoracji – plus ich drewno jest bardzo cenne! Nieważne gdzie mieszkasz, magnolie są doskonałym wyborem dla każdego ogrodu!