Umywalka nablatowa czy podblatowa – jaką wybrać?

Umywalka nablatowa czy podblatowa – jaką wybrać?

2 maja, 2021 1 przez Redakcja

Nie da się ukryć, że umywalka to nieodzowny element wyposażenia w każdej łazience. Wybór odpowiedniego modelu może przesądzić o późniejszym komforcie użytkowania, dlatego niezwykle ważne jest, by dopasować jej rodzaj do charakteru pomieszczenia. Umywalka nablatowa czy podblatowa? Szafka z umywalką nablatową czy bez? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje umywalek – jaki model wybrać?

Bogaty wybór umywalek niejedną osobę może wpędzić w zakłopotanie. Różniące się pod wieloma względami modele sprawdzą się w każdym wnętrzu, warto jednak dopilnować, by wybrana umywalka podblatowa lub nablatowa współgrały z pozostałymi elementami wyposażenia.

Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się umywalki nablatowe, które jak sama nazwa wskazuje – umieszcza się na blacie szafki łazienkowej lub na specjalnie przygotowanej półce. Warto pamiętać, by podczas poszukiwania tego rodzaju umywalki pozostawić wokół niej odpowiednią ilość wolnego miejsca. Bez względu, czy Twoim wyborem będzie umywalka nablatowa prostokątna, czy umywalka nablatowa owalna, kluczową kwestią będzie przeznaczenie na nią minimum 70 cm szerokości.

Umywalki nablatowe https://www.lazienkiabc.pl/Umywalki-nablatowe-c260 mogą być mniejsze – miejsce na mydło lub inne kosmetyki znajdzie się na wygodnym blacie. Łatwe utrzymanie tego rodzaju umywalek w czystości to spore udogodnienie dla użytkowników. Umywalka nablatowa jest wyjątkowo wygodna podczas użytkowania – znajdujący się powyżej blatu rant umywalki pozwala na swobodne mycie twarzy czy zębów. Sporą popularnością cieszą się zestawy – umywalki nablatowe z szafką.

Pojemne meble łazienkowe sprawdzą się w każdej łazience – ułatwią organizację i dodatkowo uatrakcyjnią wygląd samej łazienki. Szafka pod umywalkę nablatową sprawdzi się w każdym domu – przechowasz w niej akcesoria codziennego użytku, do których konieczny jest łatwy i szybki dostęp.

Alternatywnym rozwiązaniem są umywalki podblatowe montowane bezpośrednio w blacie. Umiejętnie dopasowana do wielkości łazienki umywalka nada pomieszczeniu atrakcyjnego wyglądu i sprawi, że mimo upływającego czasu zachowa stylowy wygląd. Warto wspomnieć, że umywalka wpuszczana w blat będzie znajdowała się nieco niżej niż umywalka nablatowa, co może wpłynąć na obniżenie funkcjonalności wnętrza. Tego rodzaju wariant zajmie zdecydowanie więcej miejsca w szafce niż model stawiany na blacie.

Umywalka podblatowa posiada jednak szereg zalet – w jej przypadku z łatwością ukryjesz rury i inne nieestetyczne elementy oraz zyskasz sporą ilość miejsca na blacie. Umywalka wpuszczana tworzy ze wspomnianym blatem spójną, estetyczną całość, co z kolei wpływa na pozytywny odbiór całego wnętrza.

umywalka nablatowa

Umywalka nablatowa i podblatowa – poznaj popularne warianty

Zależy Ci na oryginalnym wnętrzu? Intersującą propozycją jest czarna umywalka, która odmieni wygląd każdej łazienki. Wykonana z odpornej na uszkodzenia ceramiki umywalka nablatowa czarna przez wiele lat zachowa najwyższą użyteczność i atrakcyjny wygląd. W przypadku niedużych łazienek świetnym wyborem będzie mała umywalka – umożliwi wykonywanie wszystkich czynności i jednocześnie nie wpłynie na zmniejszenie funkcjonalności wnętrza.

Umywalka retro to kolejna propozycja, wobec której nie da się przejść obojętnie. Zestawiona z wanną retro stworzy jedyny w swoim rodzaju efekt, który mimo upływającego czasu zachowa atrakcyjny wygląd. Tego rodzaju aranżację warto uzupełnić dopasowanymi stylistycznie dodatkami. Dopracowane w każdym calu wnętrze stanie się bez wątpienia ozdobą każdego mieszkania.

Wciąż zastanawiasz się, jaki model umywalki wybrać? Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, warto jednak rozważyć zarówno wady, jak i zalety każdej z opcji. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany przez Ciebie wariant spełni oczekiwania osób korzystających z łazienki. Odwiedź sklep ŁazienkiABC.pl i sprawdź szeroki wybór ceramiki łazienkowej. Konieczna będzie bateria do umywalki nablatowej, szafka pod umywalkę nablatową czy syfon do umywalki nablatowej? Na www.lazienkiabc.pl znajdziesz wysokiej jakości asortyment, które pozwoli w atrakcyjny i funkcjonalny sposób urządzić każdą łazienkę.