Kiedy przesadzać magnolie?

Kiedy przesadzać magnolie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie to piękne drzewa pochodzące z południa Stanów Zjednoczonych. Znane są również jako cotoneasters lub ginkgis. Drzewa te pochodzą ze wschodnich Stanów Zjednoczonych, ale obecnie można je spotkać na całym świecie. Magnolie słyną ze swoich dużych, kolorowych kwiatów. Większość odmian magnolii rośnie bardzo powoli, co czyni je popularnymi obiektami ogrodowymi. Magnolie mają wiele potrzeb konserwacyjnych, więc ważne jest, aby wiedzieć, kiedy je przesadzić.

Jak przesadzić magnolię?

Profesjonalni ogrodnicy przesadzają magnolie co trzy lata. Mówią, że coroczne przesadzanie powoduje, że drzewo traci siłę i składniki odżywcze. Dzieje się tak dlatego, że korzenie rośliny są zbyt ściśnięte w małym pojemniku. Dodatkowo, ten zwyczaj powoduje, że magnolia rośnie szybciej i jest silniejsza. Coroczne przesadzanie daje również magnolii więcej miejsca na wzrost i rozwój. Po tym czasie można przenieść magnolię do bardziej trwałego miejsca na zewnątrz.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Nie musisz przesadzać magnolii co roku, jeśli planujesz trzymać drzewo wewnątrz. Jednak coroczne przesadzanie jest nadal dobrym pomysłem dla roślin rosnących na zewnątrz. Ta metoda przedłuża życie magnolii, utrzymując ją w optymalnym zdrowiu i stanie. Należy to robić także po przeniesieniu magnolii w nowe miejsce lub gdy zbyt długo przebywa ona w niskich temperaturach. Coroczne przesadzanie sprawia, że magnolia jest szczęśliwa i zdrowa, a jednocześnie pozwala uniknąć wszelkich problemów.

Czy magnolie się przycina?

Kiedy najlepiej przesadzać magnolię?

Najlepiej przesadzać magnolię, gdy jest w stanie spoczynku, aby nie straciła liści. W ten sposób unikniesz uszkodzenia gałęzi i liści drzewa. Możesz także uniknąć uszkodzenia gleby wokół korzeni, jeśli nie będziesz przenosić rośliny w czasie jej aktywności (tj. wzrostu). W ten sposób unikniesz naprężenia korzeni rośliny spowodowanego przemieszczaniem cząstek gleby w pojemniku. Odpowiednia pielęgnacja w tym czasie sprawi, że drzewo będzie wyglądało jak najlepiej.

Gdzie sadzić magnolie?

Podsumowanie

Magnolie to piękne drzewa, które wymagają okresowej pielęgnacji – zwłaszcza w fazie rozwoju. Coroczne przesadzanie magnolii jest zalecane dla zapewnienia maksymalnego wzrostu, ale coroczne przesadzanie jest również zalecane dla roślin rosnących na zewnątrz bez odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Najlepiej robić to tylko wtedy, gdy drzewo jest uśpione, aby nie uszkodzić liści ani gałęzi.

Jak rozmnożyć magnolię?