Jak szybko rośnie magnolia?

Jak szybko rośnie magnolia?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Drzewa magnolii dorastają do 60 stóp wysokości i mają duże, pachnące białe kwiaty. Pochodzą z Chin i Korei, ale można je znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych. Magnolie słyną ze swojego słodkiego, miodowego zapachu i są popularnymi roślinami ogrodowymi. Ich pnie z wiekiem stają się bardzo grube i solidne, co czyni je idealnymi dekoracjami ulicznymi.

Szybki wzrost magnolii

Wiosną magnolie są małe i białe. Ich gałęzie są pełne nowych liści, które wyglądają podobnie do płatków śniegu. Drzewa wyglądają pięknie na tle czystego, niebieskiego nieba. Po tym etapie na drzewach zaczynają rosnąć kwiaty magnolii. Te słodko pachnące kwiaty mają silny zapach, który przyciąga pszczoły i inne stworzenia zapylające. W miarę upływu wiosny drzewa magnolii zaczynają wyglądać bardziej zielono i zdrowo.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Do lata liście magnolii zmieniają kolor na zielony i żółty. Mają one bogaty, żywy kolor, który ładnie kontrastuje z białymi kwiatami magnolii. W miesiącach jesiennych kwiaty również przybierają złotożółty kolor. Kora drzewa jest również ciemniejsza i staje się prawie czarna o tej porze roku. W miesiącach zimowych liście magnolii ponownie zmieniają kolor na różowy i czerwono-pomarańczowy. Ostatecznie stają się brązowe i spadają z drzewa do wczesnej wiosny.

Kiedy przycinać magnolie?

Szybki wzrost magnolii

Jesienią drzewa magnolii zmieniają kolor na różowo-czerwony. Dzieje się to głównie w odpowiedzi na niskie temperatury; podczas tego etapu komórki drzewa zaczynają pękać z powodu niskich temperatur zagłębiających się w ich korzenie. Nazywa się to „kwitnieniem” i świadczy o tym, że drzewo jest zdrowe i dobrze przetrwało zimę. Po tym etapie liście drzewa znów stają się złotożółte, a następnie opadają w miesiącach zimowych. Widać wyraźnie, że schemat wzrostu magnolii jest imponujący!

Kiedy sadzić magnolię?

Podsumowanie

Magnolie słyną z pięknego wzrostu i zapachu zarówno latem, jak i jesienią. Są też jednym z najlepszych przykładów naturalnego odnawiania się kwiatów na wiosnę. Ich grube pnie stanowią doskonałe dekoracje ulic, ponieważ są tak trwałe. Podsumowując, drzewa magnolii są przykładem doskonałego działania natury!