Kiedy przycinać magnolie?

Kiedy przycinać magnolie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Drzewa magnolii to piękne rodzime drzewa występujące w wielu częściach Stanów Zjednoczonych. Mają gładką, ciemną korę i duże, pachnące kwiaty. Przez cały rok magnolie dostarczają wartości środowiskowych i estetycznych obszarom, które zamieszkują. W niektórych rejonach magnolie są wykorzystywane do produkcji syropu lub stanowią podstawowy składnik słodkich win. Jednak w innych obszarach magnolie stają się uciążliwe, tworząc gąszcz lub blokując światło słoneczne do domów poniżej. Aby usunąć uciążliwe właściwości magnolii, trymerzy magnolii muszą bezpiecznie i skutecznie przycinać drzewa magnolii.

Przycinanie Magnolii

Aby przyciąć drzewo magnolii, będziesz potrzebował drabiny, sekatorów i rękawic. Będziesz również musiał mieć okulary ochronne lub tarczę na twarzy przez cały czas pracy pod magnoliami. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne podczas cięcia przez pień drzewa. Może to spowodować upadek drzewa i zranienie osób znajdujących się pod nim. Ponadto ciężkie pnie stanowią słabe powierzchnie do wspinaczki, więc za wszelką cenę należy ich unikać. Po zabezpieczeniu sprzętu stań pod drzewem, które chcesz przyciąć, i policz, ile gałęzi odchodzi od jego głównego pnia. Następnie określ, skąd pochodzą te gałęzie i gdzie się rozchodzą. Na tej podstawie łatwo określić, które gałęzie można bezpiecznie przyciąć, nie naruszając reszty struktury drzewa.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jak przycinać gałęzie Magnolii?

Podczas przycinania gałęzi z drzew magnolii należy zwrócić uwagę na martwe gałęzie, których nie chcemy przecinać. Te martwe gałęzie często stanowią przeszkodę dla żywych, więc jeśli usuniesz martwą gałąź z drogi, żywa również się nie poruszy. Ponadto zwróć uwagę na żywe gałęzie, które chcesz zachować, ponieważ może to być najłatwiejszy sposób przycinania drzewa magnolii. Obcinając te żywe gałęzie od góry, minimalizujesz ryzyko uszkodzenia znajdujących się pod nimi pni lub gałęzi.

Kiedy kwitnie magnolia?

Aby bezpiecznie przycinać drzewa magnolii za pomocą podkrzesywarki, należy wybrać taką, która posiada system regulacji wysokości. Dzięki temu można łatwo dostosować wysokość podczas pracy pod drzewem magnolii. Potrzebny będzie także przedłużacz do sięgania po wysokie gałęzie oraz nożyce do usuwania martwych gałęzi i podrostów z korony drzewa. Na koniec załóż ochronę słuchu, ponieważ magnolie wytwarzają głośną symfonię gongów wiatrowych, gdy ich kwiaty kwitną i opadają z drzewa w różnych okresach w ciągu roku.

Jaką ziemie wybrać do magnolii?

Podsumowanie

Magnolie to piękne rodzime drzewa występujące w wielu częściach Stanów Zjednoczonych. Mogą jednak stać się uciążliwe, gdy są źle zarządzane przez niewykwalifikowanych ogrodników. Aby usunąć uciążliwe właściwości magnolii – wybierz doświadczonego ogrodnika i zleć mu przycięcie drzewa dla Ciebie! Podczas pracy zakryj ich uszy nausznikami ochronnymi lub upewnij się, że sami stosują ochronę słuchu. Stosując się do tych wskazówek, wszyscy skorzystają – zarówno Twój ogród, jak i Twój widok!