Jaką ziemie wybrać do magnolii?

Jaką ziemie wybrać do magnolii?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Drzewa magnolii są narodowym symbolem Georgii i Luizjany. Są one również znane jako słodkie zatoki, gigantyczne sowy i południowe drzewa magnoliowe. Są naturalizowane w wielu innych obszarach w całych Stanach Zjednoczonych. Oprócz swojego piękna, magnolie produkują zdrowy dla serca olejek eteryczny, który jest używany w perfumach i lekach. Podsumowując, magnolie są rozkoszą zarówno dla ludzi, jak i dla dzikich zwierząt.

Odpowiednia ziemia do uprawy Magnolii

Drzewa magnolii najlepiej rosną w dobrze przepuszczalnej glebie o neutralnym pH. Idealna jest gleba piaszczysta lub lekko kwaśna o pH pomiędzy 6,5 a 7,5. Neutralne pH zapewnia magnoliom mnóstwo składników odżywczych, jednocześnie zapobiegając zbytniemu alkalizowaniu lub zasoleniu gleby. Chociaż magnolie tolerują suszę, dobrze rozwijają się w bogatym w substancje organiczne podłożu. Dodanie do gleby zbutwiałego obornika pomaga stworzyć ten idealny profil. Można również dodać pleśń z liści, aby zapewnić dodatkowe składniki odżywcze i poprawić drenaż. Ponadto należy regularnie uprawiać glebę, aby powietrze miało kontakt ze wszystkimi częściami korzeni.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Wymagania glebowe

Po przygotowaniu gleby należy ją ściółkować materią organiczną, taką jak liście w zimie, aby zapobiec oparzeniom słonecznym. Ponadto jesienią należy przykryć kompost warstwą liści, aby zapobiec szokowi temperaturowemu i zachować wilgoć podczas mokrych pór roku. Należy chronić delikatny nowy wzrost, lekko przycinając martwe lub złamane gałęzie z poprzedniego roku. Na koniec należy wybrać miejsce słoneczne, które będzie nasłonecznione przez co najmniej sześć godzin dziennie, choć magnolie tolerują również cień. Drzewo będzie rosło powoli, jeśli miejsce jest zbyt zacienione lub zbyt zimne.

Dlaczego magnolia nie kwitnie?

Podsumowanie

Drzewa magnolii to majestatyczne drzewa z pięknymi kwiatami i korzyściami zdrowotnymi. Są również symbolem Georgii i Luizjany, ponieważ są to stany, z których pochodzą. Jednak magnolie mogą rosnąć wszędzie, jeśli wiesz, jakie warunki pomagają im się rozwijać. Należą do nich dobrze zdrenowana gleba, dużo słońca i dodawanie materii organicznej w celu poprawy warunków glebowych. Wybór drzew magnolii wymaga wielu badań, ponieważ istnieje tak wiele odmian; wybierz mądrze, aby uzyskać wytrzymalsze drzewo!

Kiedy kwitnie magnolia?