Dlaczego magnolia nie kwitnie?

Dlaczego magnolia nie kwitnie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Cykle życiowe roślin przebiegają zgodnie z naturalnym wzorcem wzrostu, dojrzewania i śmierci. Oprócz strukturyzacji naszego codziennego życia, rośliny zapewniają nam pożywienie, lekarstwa i komfort. Cykle, którym podlegają, są określane przez świat przyrody – mamy kontrolę nad tym, jak długo życie rośliny jest ograniczone przez pory roku. Każda pora roku ma swój własny zestaw naturalnych praw, które pomagają zorganizować wzrost roślin. Jednym z tych praw jest zegar biologiczny, który wpływa na to, kiedy rośliny kwitną i owocują.

Co jest powodem dla którego magnolia nie kwitnie?

Zegar okołodobowy to system w naszym organizmie, który pomaga określić porę dnia. Działa on niezależnie od naszych codziennych harmonogramów i określa, kiedy czujemy się senni, a kiedy głodni. Ludzki zegar okołodobowy działa jak czujnik wschodu słońca; każdego ranka resetuje się i wybiera swój nowy czas cyklu. Używamy również czasu snu, aby zresetować nasze zegary i dać im świeży początek ponownie.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Wschód słońca – pierwsze światło świtu – uruchamia ludzki zegar, by zaczął działać od nowa. Wyzwala on również ponowny cykl wzrostu roślin. Cykle życiowe roślin przebiegają według określonego schematu, opartego na ich czasie spędzonym ze słońcem. Zaczynają rosnąć o tej samej porze każdego dnia i osiągają szczyt o świcie. Następnie przestają rosnąć i zaczynają obumierać. Naukowcy określają ten etap jako fazę kiełkowania, ponieważ rośliny zaczynają rosnąć o świcie i są wtedy w pełni sił.

Jak szybko rośnie magnolia?

Problem z kwitnięciem magnolii

Ponieważ wschód słońca resetuje nasze zegary, wykorzystujemy do tego również porę snu. Ludzie mają tendencję do zostawania na noc później niż w poprzednich pokoleniach. To pozwala na dobrą okazję do zresetowania swoich zegarów przed pójściem spać w nocy. Osoba może wybrać dowolny czas, w którym czuje, że może uzyskać wystarczający odpoczynek, aby w pełni zresetować swój zegar biologiczny. Gdy to nastąpi, wschód słońca nie będzie miał wpływu na jego nowy czas cyklu.

Kiedy sadzić magnolię?

Podsumowanie

Zegar biologiczny określa, kiedy rośliny kwitną i owocują; wpływa również na to, kiedy ludzie powinni wstawać rano i kłaść się spać w nocy. Nasz świat przyrody wyznacza dla nas te granice, dając nam pożywienie i komfort bez ingerencji z zewnątrz. Kiedyś ludzie żyli znacznie krócej niż teraz – ale mieli mniej czasu wolnego, ponieważ w ich naturalnych cyklach było mniej lat.