Kiedy kwitnie magnolia?

Kiedy kwitnie magnolia?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie to rodzaj kwitnących krzewów pochodzących z południowych Stanów Zjednoczonych. Ich nazwa pochodzi od ich pachnących kwiatów, które pachną jak miód. Kwiaty są zazwyczaj jasnoróżowe lub białe i mają słynne ciemne liście magnolii w kształcie serca. Oprócz ich dramatycznego piękna, magnolie są również znane ze swoich kojących i prozdrowotnych właściwości.

Piękne kwiaty Magnolii

Chociaż nazwa magnolii pochodzi od włoskiego słowa oznaczającego „miód”, drzewa magnoliowe nie produkują miodu. Zamiast tego wytwarzają słodki sok, który wypływa z ich pni późną zimą lub wczesną wiosną. O tej porze roku drzewa zaczynają wypuszczać nowe liście. Zaczynają też wytwarzać pąki, które przekształcą się w kwiaty. Trudno jednak przewidzieć, kiedy magnolia zacznie kwitnąć. Czas kwitnienia może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy po rozpoczęciu nowego wzrostu. Niektóre kwiaty mogą pojawić się w ciągu pierwszego miesiąca wzrostu, inne mogą pojawić się dopiero po tym, jak drzewo skończy wypuszczać nowe gałęzie.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Kwitnąca Magnolia

Magnolie najlepiej rosną w miejscach o łagodnym klimacie i żyznej glebie. Ważne jest także, aby gleba była dobrze zdrenowana i wystarczająco ciepła dla nich, aby mogły zacząć produkować kwiaty. Obszary o większej wilgotności mają tendencję do posiadania większej ilości magnolii, ponieważ obszary te mają tendencję do większych opadów i bardziej wilgotnego klimatu. Magnolie są popularne wśród mieszkańców obszaru i turystów ze względu na ich przyjemne kwiaty. Są one również doskonałą rośliną do krajobrazu, ponieważ mogą tolerować zarówno słońce, jak i cień.

Jak szybko rośnie magnolia?

Nazwa magnolii pochodzi od jej słynnego kwiatu, który jest wzorowany na osobistym zestawie malarskim włoskiego artysty renesansowego – zawierającym pędzle, kolory i papier. Nazwa magnolia pochodzi od greckiego słowa „magna”, które oznacza „duży” lub „duży”. Ponadto „lux” to po łacinie „światło” lub „splendor”, a „lumen” pochodzi od rumuńskiego słowa oznaczającego „światło”. Jako taka, nazwa magnolii symbolizuje światło, które emanuje z jej kwiatu w kształcie serca.

Dlaczego magnolia nie kwitnie?

Magnolia jest symbolem siły i wytrwałości. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że magnolie rosną tylko w południowych stanach, takich jak Georgia czy Karolina Południowa. Jednak magnolie rosną w całych Stanach Zjednoczonych na obszarach o łagodnych zimach i wystarczającej ilości opadów. Nawet w zimniejszych rejonach magnolie mogą tolerować niższe temperatury poprzez wytwarzanie bardziej izolującej żywicy woskowej wokół swoich kwiatów. Magnolie tolerują również wiatr lepiej niż inne rośliny i mogą tolerować niższy poziom wilgotności niż inne rośliny. Ta tolerancja dotyczy zarówno roślin zewnętrznych, jak i wewnętrznych; jeśli mieszkasz w obszarze, w którym magnolie mogłyby się rozwijać, możesz być mile zaskoczony tym, jak wiele ich jest!

Jak długo kwitnie magnolia?

Czas kwitnienia magnolii jest nieprzewidywalny. Mogą one zacząć produkować kwiaty o każdej porze roku, gdy tylko rozpocznie się nowy wzrost – nawet na obszarach o krótkich zimach. Same kwiaty są również niezwykle piękne i mają wyjątkowy zapach przypominający miód. Magnolie są popularne wśród mieszkańców okolicy i turystów ze względu na ich przyjemne kwiaty. Ponadto są one również doskonałą rośliną dla każdego, kto szuka inspiracji lub chce rozwijać cechy charakteru, takie jak siła czy wytrwałość!