Czy magnolia jest trująca?

Czy magnolia jest trująca?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolia to rodzaj drzew i krzewów pochodzących z Azji. Nazwa magnolia pochodzi od łacińskiego magnum – duży i oleum – olej, oznaczającego duży olej – Produkowany obficie w Chinach i Japonii, magnolia występuje również we wschodniej i południowej Azji, Australii, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej. Nazwa magnolia nankińska odnosi się do miasta w Chinach, gdzie drzewo to rośnie obficie.

Zastosowanie magnolii w medycynie

Według starożytnego tekstu, indyjski lekarz Dioscorides używał magnolii do leczenia ran. Stosował ją również jako płyn do przemywania oczu. W Indiach magnolia jest nadal używana jako lek. Jej kora jest używana jako środek ściągający w leczeniu biegunki, a jej kwiaty są używane do leczenia gorączki i trądu. Drewno drzewa jest również używane jako lek. W Ameryce Środkowej i Południowej, ze względu na swoją twardość, drewno drzewa jest wykorzystywane do produkcji mebli – w szczególności szafek i szuflad. W niektórych krajach magnolia jest nawet używana jako kosmetyk; dotyczy to Chin, Japonii i Indii.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jako wyrób medyczny, rana pokryta wyciągiem z magnolii obumiera szybciej w porównaniu do innych materiałów. Magnolia została również wykorzystana do produkcji narzędzi medycznych, które pomagają chirurgom wykonywać operacje z większą dokładnością. Magnolia przeszła nawet przez biotechnologię i medycynę – rozwijając urządzenia, które pomagają osobom niepełnosprawnym i chorym. Magnolia nawet przeszła biotechnologię i medicine- rozwijając urządzenia, które pomagają ludziom z niepełnosprawnością i chorobą.

Czym nawozić magnolie?

Czy magnolia jest trująca?

Niestety, spożywanie kwiatów magnolii lub owoców tego drzewa niesie ze sobą istotne zagrożenia dla zdrowia. Część owoców spożywana przez ludzi wytwarza uskrzydlone nasiona, które zalegają w przełyku powodując poważne obrażenia lub śmierć. Ponadto spożycie kwiatów powoduje u ludzi wymioty, biegunkę i gorączkę. Pomimo nazwy „magnolie”, kwiaty tej rośliny w ogóle nie przypominają kwiatów tulipanów czy żonkili. Zamiast tego mają płatki, które są wielowarstwowe i mają kolor podstawowy, który waha się od białego przez różowy do fioletowego.

Jaki nawóz do magnolii?

Podsumowanie

Magnolia jest aromatyczną rośliną o wielu zastosowaniach w nauce i medycynie. Jednak spożywanie jej owoców lub kwiatów ma niebezpieczne dla człowieka skutki uboczne. Dlatego ludzie powinni unikać spożywania owoców lub stosowania ich w medycynie bez odpowiednich badań nad właściwościami magnolii.