Czym nawozić magnolie?

Czym nawozić magnolie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie to rodzaj drzew liściastych, które rosną w południowej części Stanów Zjednoczonych. Mają duże, pachnące kwiaty i są popularne w ogrodach. Nazwa magnolia pochodzi od greckiego słowa magnus, które oznacza „duży”. Drzewa magnoliowe są powszechnie znane jako magnolie wielkolistne. Drzewa te są odporne na większość obszarów i mogą rosnąć tak daleko na północ jak Boston, Massachusetts. Liście na drzewach magnolii zmieniają się jesienią w jaskrawe kolory, dopasowując się do odcieni otaczających je lasów. Ponadto magnolie mają silny, zdrewniały system korzeniowy, który przytwierdza je do ziemi.

Najlepszy nawóz do magnolii

Chociaż magnolie potrzebują dużo światła słonecznego do wzrostu, wymagają również nawożenia, aby pozostać zdrowe. Nawóz wspomaga zdrowy wzrost poprzez tworzenie nowych komórek w korzeniach i liściach rośliny. W związku z tym ważne jest regularne stosowanie nawozu, aby utrzymać magnolię w zdrowiu. Ponadto należy stosować nawóz w pobliżu podstawy drzewa, aby mógł on dotrzeć do gleby. Zastosowanie nawozu w ten sposób pozwala mu wsiąknąć w ziemię i z czasem zasilić magnolię. Należy także odczekać kilka tygodni przed zebraniem kwiatów magnolii, aby mogły się one w pełni rozwinąć. W ten sposób zwiększysz jakość i ilość zapachu swoich kwiatów.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jak stosować nawóz do magnolii?

Aby zastosować nawóz do drzewa magnolii, możesz zrobić własny lub kupić go komercyjnie w szkółce. Możesz zrobić własny, mieszając równe części azotanu amonu, fosforanu, azotu, zmikronizowanego żelaza i siarki razem w bagietce. Następnie dodaj trzy części wody i dokładnie wymieszaj. Następnie wlej tę mieszaninę do pojemnika z pokrywką i umieść ją w pobliżu drzewa na 3-6 tygodni, podczas gdy ona paruje. Po namoczeniu należy usunąć mieszankę z ciepła i pozwolić jej ostygnąć przed dodaniem jej do gleby wokół korzeni drzewa magnolii.

Co posadzić obok magnolii?

Tani i dobry nawóz do magnolii

Możesz także kupić komercyjny nawóz dla magnolii w szkółkach lub centrach ogrodniczych. Jest to doskonała opcja, jeśli uprawiasz więcej niż jedno drzewo magnolii lub jeśli potrzebujesz dodatkowych zapasów do swojego centrum ogrodniczego. Kupując komercyjny nawóz do magnolii, upewnij się, że wybierasz taki, który zawiera kwas magnoliowy (MAG). Jest to ważny element, który sprzyja zdrowemu wzrostowi magnolii i umożliwia skuteczne nawożenie zarówno liści, jak i korzeni magnolii. Należy również wybrać nawóz o wysokim stężeniu azotu, aby uzyskać najlepsze wyniki podczas stosowania w pobliżu podstawy drzewa magnolii.

Jak pielęgnować magnolie?

Podsumowanie

Magnolie rosną szybko, gdy są odpowiednio nawożone – dzięki temu są doskonałymi roślinami ozdobnymi do ogrodów lub na fronty posesji. Utrzymanie żyzności wokół drzewa zwiększa jego szanse na wydanie dojrzałych owoców i pięknych kwiatów rok po roku. Dodatkowo, odczekanie kilku tygodni po nawożeniu przed zebraniem kwiatów magnolii zwiększa ich jakość i ilość. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, magnolie są kolejnym przykładem tego, jak natura działa bez zarzutu!