Jak ukorzenić magnolię?

Jak ukorzenić magnolię?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie słyną z pięknych kwiatów, wyjątkowego kształtu i długowieczności. Należą do najstarszych kwitnących drzew na świecie i są cenione od wieków. W rzeczywistości królowa Elżbieta I odziedziczyła drzewo magnolii po swoim ojcu. Magnolie są również idealne do uprawy w miejscach o łagodnych zimach. Wielu właścicieli domów sadzi magnolie jako element dekoracyjny ulic lub ogrodów. Są one również świetne do zakrywania nieestetycznych balkonów lub patio. W tym przeglądzie wyjaśnimy, co to jest magnolia, jak zidentyfikować magnolię, gdzie znaleźć magnolie na sprzedaż i więcej.

Jak dobrze ukorzenić magnolię?

Magnolie to drzewa iglaste, które rosną do 30 stóp wysokości. Ich nazwa pochodzi od greckiego słowa „magnon”, które tłumaczy się jako „wielkie drzewo”. Magnolie są jednymi z najstarszych kwitnących drzew na świecie. Mają duże liście złożone i wyjątkowe kwiaty w kształcie trąbki z setkami białych lub różowych płatków. Nazwa drzewa pochodzi od łacińskiego słowa „magnus”, które oznacza „wielki” i „lorium”, które odnosi się do podobieństwa drzewa do gałęzi lauru. Magnolie mogą żyć do 100 lat w idealnych warunkach. W rzeczywistości drzewa magnolii rosnące w cieplejszym klimacie mogą żyć nawet dłużej niż te w chłodniejszych regionach.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Prawidłowe ukorzenienie jest bardzo ważne

Magnolie pochodzą z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, gdzie są szczególnie liczne. Najlepiej rosną w miejscach o stałej wilgotności i temperaturze pomiędzy 60 a 80 stopni Fahrenheita. Rośliny magnolii wymagają dużo światła słonecznego, więc powinieneś znaleźć swoje na zewnątrz lub w południowej lub zachodniej części podwórka. Drzewa magnoliowe należy regularnie podlewać, jeśli rosną w domu. Drzewa magnoliowe mogą być w stanie uśpienia nawet przez 6 miesięcy, jeśli nie otrzymają wystarczającej ilości wody. Magnolię można rozpoznać po jej liściach; liście magnolii mają duże ząbkowane krawędzie i nierówny wzór żyłek na spodniej stronie.

Jak hodować magnolie?

Podsumowanie

Magnolie są jednym z najwspanialszych tworów natury. Słyną z pięknych kwiatów, unikalnego kształtu i długowieczności. W rzeczywistości królowa Elżbieta I odziedziczyła drzewo magnolii po swoim ojcu. Magnolie są również idealne do uprawy w miejscach o łagodnych zimach. Magnolię można rozpoznać po jej magnoliowych liściach – dodatkowo, w Internecie można znaleźć wiele drzew magnolii na sprzedaż.

Czy magnolia gubi liście na zimę?