Jak hodować magnolie?

Jak hodować magnolie?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie to rodzaj drzewa pochodzący z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych. Kwitną żółtymi kwiatami i są powszechnie wykorzystywane w dekoracjach świątecznych. Nazwa magnolia wywodzi się od greckiego słowa magnon oznaczającego wzrost lub magnum oznaczającego wielki. Chociaż magnolie pochodzą z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, można je znaleźć na całym świecie. Magnolie mają duże, pachnące liście i wytwarzają krople, gdy uwalniają pyłek. Ponadto są to doskonałe drzewa cieniujące, ponieważ mogą wytrzymać silne światło słoneczne.

Hodowla magnolii

Kiedy magnolie wyrastają na wsi, są piękne i pachnące. Białe kwiaty tego drzewa rosną na terminalnych wiechach, które mogą osiągnąć nawet siedemdziesiąt stóp wysokości. Później z gałęzi drzewa wyrastają ciemnozielone liście, które zwężają się ku końcowi i mają delikatny połysk. Ponieważ magnolie pochodzą z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, można założyć, że drzewa te dobrze się rozwijają w tym regionie. Jednak magnolie rosną dobrze w każdym klimacie, w którym jest wystarczająca ilość wody i nawożenia. Dodatkowo magnolie wymagają dobrze zdrenowanej gleby, ponieważ nadmiar wody może spowodować gnicie korzeni.

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jak pielęgnować magnolię?

Jeśli mieszkasz w obszarze o niekorzystnym klimacie, możesz nadal uprawiać magnolie, jeśli masz wystarczająco duży obszar. Drzewa te tolerują niskie temperatury, ponieważ są wiecznie zielone. Ponadto magnolie wymagają stosunkowo dobrego światła słonecznego, ponieważ nie lubią cienia. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie jest mało słońca, możesz stworzyć zacienione miejsce dla magnolii, sadząc wokół niej róże. Mimo że magnolie nie lubią róż (stanowią dla nich zbyt dużą konkurencję), w końcu je przerosną i stworzą swoje własne mini-arkozy.

Jak wyglądają pąki magnolii?

Skąd pochodzi nazwa „magnolia”

Nazwa „magnolia” wywodzi się od greckiego słowa „magnon”, które oznacza wielki lub wyniosły. Termin ten odnosi się również do osoby, która jest szlachetna i ma wysoką rangę społeczną. Dlatego w odniesieniu do drzewa magnolia oznacza wielkie lub wyniosłe drzewo. Ponieważ większość ludzi rozpoznaje magnolię po jej wielkich rozmiarach i majestatycznym wyglądzie, jest to doskonała nazwa dla tak pięknego drzewa!

Jak ukorzenić magnolię?

Podsumowanie

Magnolie mogą być używane jako drzewa ozdobne w parkach i ogrodach lub jako dekoracje świąteczne. Są również znane ze swojego przyjemnego zapachu i wielkiej urody w porównaniu z innymi drzewami z tej samej rodziny. Ponieważ drzewa magnolii rozwijają się w odpowiednich warunkach, każdy może z powodzeniem uprawiać te piękne drzewa!