Ile razy kwitnie magnolia?

Ile razy kwitnie magnolia?

18 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Magnolie słyną ze swoich dużych i kolorowych kwiatów. Ich sława sprawiła, że zyskały przydomek „Bonfire Tree”. Nazwa magnolia pochodzi od greckiego słowa magnes, co oznacza słodki. Odnosi się również do metalu o srebrzysto-bladym kolorze. Kwiaty magnolii są również określane jako tulipany ze względu na ich krótkie, pojedyncze łodygi. Niektóre magnolie mają wiele pni, co czyni je idealnymi do tworzenia łuków lub innych projektów.

Kwitnąca magnolia

Pierwsze kwiaty pojawiają się wczesną wiosną. Na podstawie czasu wiosennej temperatury, niemiecki botanik Friedrich Julius Schleicher zaproponował, że Magnolia grandiflora kwitnie w okresie wczesnej wiosny. Uważał on również, że pierwsza kwitnąca niemiecka magnolia była również ulubioną magnolią jego matki – stąd nazwa „matka tysięcy”. Inne źródła utrzymują, że magnolie początkowo wolno rozpoczynają kwitnienie. Po kilku latach jednak drzewa te stają się sławne dzięki swojemu spektakularnemu pokazowi. Pierwsze magnolie, które zakwitną na Twoim podwórku z pewnością zrobią wrażenie na wszystkich w okolicy!

Jak zabezpieczyć magnolię na zimę?

Jak często kwitnie magnolia?

Późna zima i wczesna wiosna są wystarczająco zimne, aby zabić wszystkie istniejące kwiaty. To właśnie wtedy większość drzew magnolii zaczyna wypuszczać swoje pierwsze kwiaty. W tym czasie miejscowa magnolia może mieć jeszcze trochę liści. Drzewa z późnozimowymi pąkami mogą mieć kilka ciasnych pąków, które jeszcze się nie otworzyły. W miarę ocieplania się pogody pąki te rozszerzą się i staną się widocznymi kwiatami na drzewie. Oprócz koloru, kwiaty magnolii mają silny zapach, który przyciąga zapylacze, takie jak pszczoły i motyle. W związku z tym drzewa magnolii można znaleźć w pobliżu ogrodów, gdzie te zapylacze mogą znaleźć pożywienie i schronienie.

Jak hodować magnolie?

Jak wyglądają kwiaty magnolii?

Magnolie potrzebują ciepła do produkcji kwiatów; nie są tak odporne na zimno jak niektóre inne drzewa. W szczególności, temperatury poniżej 29 stopni Fahrenheita zabijają większość kwiatów magnolii bez śladu. Oprócz niskiej temperatury, drzewa magnolii cierpią również z powodu zimnych deszczy i śniegu w miesiącach zimowych – jest to kolejny czynnik, który hamuje produkcję kwiatów w tym czasie. Jednak korzystne warunki w okresie późnej jesieni i wczesnej zimy – takie jak słońce, niskie temperatury i ciepła gleba – są konieczne, aby pąki kwiatowe mogły się uformować na drzewach magnolii. Coroczne cykle mrozów niszczą wiele lokalnych magnolii zabijając nowo wyprodukowane liście w tym okresie. Na szczęście ogrodnicy spędzili miesiące przygotowując glebę na swoich podwórkach, aby ich drzewa miały dobre warunki glebowe do produkcji kwiatów w odpowiednim sezonie.

Jak wyglądają pąki magnolii?

Podsumowanie

Magnolie są jednymi z najpiękniejszych roślin w przyrodzie z efektownym kwiatem, który trwa kilka tygodni każdej wiosny. Kilka czynników – mianowicie niska temperatura i sezonowość – wpływa na produkcję kwiatów, ale tysiące fanów zapamiętało, kiedy ich ulubione drzewo zaczyna pokazywać swoje kwiaty. Magnolie nie są tak wytrzymałe jak inne drzewa, ale nie da się ukryć, że ich efektowne kwiaty co roku rozświetlają całą okolicę!

Jak ukorzenić magnolię?