Jak zrobić samolot z papieru który nie spada?

Jak zrobić samolot z papieru który nie spada?

20 listopada, 2022 1 przez Redakcja

Samolot z papieru który nie spada. Czy istnieje projekt, pozwalający stworzyć samolot z kartki a4, który nie spadnie tuż po „wystartowaniu”? Jak zrobić samolocik z papieru, by stał się on źródłem wesołej zabawy przez wiele kolejnych godzin, zachęcając dzieci do aktywności? Na wszystkie pytania udzielamy dziś odpowiedzi. Weź więc do ręki kartkę papieru i składaj z nami!

 

Prosty samolot z papieru

Samolot z papieru to zabawka znana od pokoleń. Bawili się nim nasi dziadkowie i rodzice, bawiliśmy się my, a teraz bawią się nim nasze dzieci. Samoloty z papieru długo latające to frajda dla wszystkich – zarówno tych małych, jak i tych dorosłych już dzieci. Nic dziwnego, bo zabawa papierowym samolotem daje radość i budzi same piękne wspomnienia. Jak zrobić samolot z papieru który nie spada? Postaramy się odkryć tajemnicę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie już od wielu lat.

samolot jaskółka

Jak zrobić samolot z papieru? Poradnik krok po kroku

Samolocik z papieru to zabawka, bez której nie może obejść się dzieciństwo. Jak zrobić samolot z kartki, by móc bawić się nim lepiej, niż najlepszą zabawką z reklamy? To tylko kilka kroków. Poznaje je razem z nami.

Budujemy papierowy samolot krok 1

Jak zrobić samolocik, który sprawnie poszybuje w powietrze? Zacznij od odpowiedniego zgięcia kartki. Staraj się, by linia zgięcia stanowiła środek kartki. Bez tego twój szybowiec z papieru nie nabierze wysokości i opadnie już po chwili od startu. Instrukcja składania samolotu z papieru jest bardzo prosta, ale bez dokładności i cierpliwości projekt nigdy się nie uda.

Budujemy papierowy samolot krok 2

W kolejnych krokach dowiesz się, jak zrobić samolot z papieru, który zachwyci zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych wielbicieli dobrej zabawy. Póki co jednak musisz zbudować dziób samolotu. W tym celu zegnij prawy górny róg do środka tak, by stykał się on z linią centralną. To samo działanie wykonaj z lewym górnym rogiem. Papierowe samoloty wymagają dużej precyzji i skupienia. Jeśli będziesz wielokrotnie zginał kartkę, popełniając kolejne błędy, papierowy samolocik nie będzie ani estetyczny, ani tym bardziej funkcjonalny. Dlatego też wiedząc, jak zrobić papierowy samolot, przyłóż się do tej czynności, by nie musieć jej powtarzać.

Budujemy papierowy samolot krok 3

Rogi, które powstały we wcześniejszym złożeniu, ponownie zegnij do środka. Samolot z kartki a4 powoli zacznie nabierać kształtów. Możesz również mocno docisnąć linie zgięcia. To dobry sposób na to, jak zrobić samolot z papieru instrukcja wspomina bowiem, że zgięcia muszą być wyraźne i mocne, by nadać papierowej zabawce odpowiedni kształt.

Budujemy papierowy samolot krok 4

Teraz już prawie wiesz, jak się robi papierowe samoloty. Pozostaje jeszcze nadać mu kształt podniebnej maszyny. W tym celu samolot z papieru należy zgiąć wzdłuż linii, biegnącej przez środek modelu. Tak powstanie podwozie samolotu.

Budujemy papierowy samolot krok 5

Wykonując samolot z papieru krok po kroku, nie można również zapomnieć o skrzydłach. Bez nich bowiem twoja maszyna nigdy nie wzbije się w powietrze. Aby je zrobić, wystarczy zgiąć górne rogi pod odpowiednim kątem. Fajny samolot z papieru może posiadać skrzydła o różnych kształtach. Pamiętaj jednak, by zostawić nieco miejsca na uchwyt, dzięki któremu wprawisz maszynę w ruch.

Budujemy papierowy samolot krok 6

Teraz wiesz już, jak zrobić papierowy samolot krok po kroku. Twój model jest gotowy, więc możesz rozpocząć zabawę.

samolot z kartki a4

Ciekawe modele samolotów z papieru

Jeśli chodzi o samolot z papieru instrukcja bywa różna. Jedne pokazują, jak zrobić najprostszy model, inne z kolei skupiają się na skomplikowanych samolotach o różnych kształtach. W każdym przypadku samoloty z orgiami to świetna zabawa dla całej rodziny, którą warto zaproponować, by wesoło spędzić czas z najbliższymi osobami.

Samolocik z papieru – strzałka

Jak zrobić samolocik z papieru w kształcie strzałki? Przygotuj kartkę a4 i złóż ją na pół. Po otwarciu uzyskasz linię centralną. Złóż do niej dwa górne rogi. Bez tego budowa samolotu z papieru nie zakończy się sukcesem. Górne krawędzie złóż ponownie do środkowego zgięcia. Papierowy samolot złóż teraz na pół. Aby zrobić skrzydła, należy odgiąć kartkę ku dołowi. Górna krawędź skrzydła musi pokrywać się z dolną częścią samolotu. W ten sposób samolot z papieru dla dzieci nabierze kształtu strzałki. Teraz możesz już otworzyć skrzydła i wypuścić samolot w przestworza.

Samolocik z papieru – Ufo

Robienie samolotów z papieru nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza, gdy chcemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, jak np. statek Ufo. Kwadratową kartkę papieru zegnij tak, by powstał z niej trójkąt. Następnie górne rogi zegnij ponownie do środka. Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie powstałej w ten sposób zakładki na zewnątrz. W ten sposób papierowy model samolotu zaczyna przypominać z wyglądu łódkę z żaglem. Teraz rozegnij dolną część tak, by rzeczywiście przybrała ona formę łódki. Z czterech rogów stwórz spiczaste kolce, nadając im odpowiedni kształt. Powstałą w ten sposób „łódkę” ponownie złóż na płasko. Teraz robienie samolotu z papieru, który będzie przypominał Ufo, to już łatwizna. Wystarczy nieco odgiąć złożone wcześniej rogi, by utworzyły one silniki. Dawny maszt posłuży natomiast za dziób samolotu. W ten sposób tworzy się nie tylko statki kosmiczne, ale również samoloty wojskowe z papieru.

Samolocik z papieru – szybo wiec

Jak zrobić samolot z papieru a4, który swym wyglądem przypomina szybowiec? Zegnij kartkę na pół, otwórz i zegnij prawy i lewy górny róg do środka. Całość wykonanego zgięcia zegnij ponownie do środka. Górne rogi jeszcze raz zegnij ku linii środkowej. Tym razem zostaw jednak nieco miejsca na górze. Trójkącik, który pozostał po zgięciu, odegnij do góry tak, by zachodził na zgięte już rogi. Modele samolotów z papieru zawsze zgina się na pół jak książkę. Tak samo jest w tym przypadku. Tam, gdzie samolot będzie trzymany, odmierz 2 cm. Weź je pod uwagę, odginając skrzydła. Wszystkie krawędzie muszą pokryć się ze sobą. Nożyczkami natnij końcówkę samolotu i przełóż ją na drugą stronę. To dobry sposób na to, jak zrobić najszybszy samolot z papieru.

samolot z papieru który nie spada

Jak zrobić samolot z papieru jaskółka?

Tworząc samolot orgiami krok po kroku możemy nadać mu różny kształt. Jak zrobić papierowe samoloty w kształcie jaskółki? W tym celu wykonujemy bazę orgiami o nazwie „złożenie wstępne” tyle, że składamy ją z kwadratu, powstałego po wstępnych zgięciach. Każdy ze spłaszczonych boków zginamy w kierunku przeciwnym, a następnie do czubka samolotu. Kolejny raz podnosimy rogi i tym razem zginamy je równo ze środkową linią. Samolot z papieru jaskółka powoli zaczyna nabierać kształtów. Powstałe zgięcia trzeba teraz dokładnie spłaszczyć. Końcówkę powstałego czubka zginamy, a cały samolot tradycyjnie już składamy na pół. To, co wystaje, trzeba odgiąć, by samolot jaskółka mógł szybować w powietrzu. Brzegi rozłożonych skrzydeł zaginamy do środka, a końcówkę zaginamy do wewnątrz. Teraz można już cieszyć się wykonaną zabawką i powrotem do najpiękniejszych chwil dzieciństwa.