Jak sadzić arbuza?

Jak sadzić arbuza?

14 października, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Arbuzy to jedne z najbardziej znanych owoców na świecie. Są ulubieńcem festiwali, pikników i deserów. Większość ludzi uwielbia słodki smak i gładką teksturę arbuza. Dodatkowo, uprawa arbuza to zabawny projekt dla podwórkowych rolników. Uprawa arbuza jest łatwa, jeśli podążysz za tymi krokami.

Sadzenie arbuza krok po kroku

Arbuz jest letnim owocem; większość ludzi uprawia je wiosną lub wczesnym latem. Owoc jest uprawiany z nasion lub przez sadzenie slajdów z dojrzałych. Każdy z tych sposobów działa, ale uprawa własnego arbuza jest bardziej zabawna i daje większą kontrolę nad jakością i wyglądem owocu. Wybierz dobre miejsce do uprawy arbuza; idealna jest gleba dobrze zdrenowana i bogata w materię organiczną. Jakość gleby można poprawić, dodając do niej obornik lub kompost, a także rośliny uprawiane na przemian, takie jak rzodkiewka i marchew. Po przygotowaniu miejsca sadzimy nasiona w odległości 6 cali od siebie w rzędach o szerokości 3 stóp. W ciągu trzech tygodni nasiona melona powinny wykiełkować i można przesadzić młode arbuzy do ogrodu. Arbuzy rosną szybko i mogą być gotowe do zbiorów w ciągu 60 dni.

Jak pokroić arbuza? Oto 5 sposobów na ładne dekoracje z arbuza!

Kiedy najlepiej posadzić arbuza?

Arbuzy rosną na winoroślach, które są różowe w środku i zielone na zewnątrz. Każda winorośl ma 3 główne sekcje: głowę, rachityczną i strąk nasienny. Każda sekcja ma sześć segmentów, które zawierają zielone liście, różowe kwiaty i białe jądra wewnątrz każdego segmentu. Zielone liście są miejscem, z którego melon bierze swoją nazwę; wyglądają jak zielone fale na tle różowej łodygi. Zielone liście zatrzymują również nadmiar wilgoci pochodzącej z rosy lub deszczu i przenoszą ją do różowego miąższu melona. Dzięki temu każdy melon ma aksamitną konsystencję i słodki smak.

Ile waży arbuz?

Gdzie najlepiej posadzić arbuza?

Domowe arbuzy są łatwe do przygotowania; wszystko czego potrzebujesz to dojrzały melon i nóż. Odetnij górną część melona, tak aby był płaski z jednej strony. Następnie przekrój dół melona tak, aby otworzyć go jak placek z jabłkiem. Następnie wytnij każdy zielony wewnętrzny segment, tak abyś miał płaską podstawę dla swojego posiłku. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić ją pyszną, słodką dobrocią!

Ile kalorii ma arbuz?

Melony są pyszne, gdy są świeżo zebrane i odpowiednio przechowywane – zwłaszcza te uprawiane w domu! Uprawa arbuza jest prosta, jeśli zastosujesz się do poniższych kroków – upewnij się tylko, że zapewnisz swoim nasionom dużo ciepłej gleby i dużo słońca każdego dnia!

Arbuz to owoc czy warzywo?