Ile kalorii ma arbuz?

Ile kalorii ma arbuz?

14 października, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Arbuz to pyszny letni owoc, który jest wypełniony wodą i różnymi składnikami odżywczymi. Ma kształt skrzyżowania cytryny i piłki baseballowej. Słowo „arbuz” pochodzi od włoskiego słowa „vaira”, co oznacza „wąski przeciąg”. Arbuz jest również określany jako kantalupa lub melon piżmowy. Oprócz tego, że arbuz jest pysznym owocem, jego kojące właściwości sprawiają, że jest on idealnym naturalnym środkiem leczniczym.

Kaloryczność arbuza

Skórka arbuza jest bardzo odżywcza. Zawiera witaminę C, witaminę A, wapń, żelazo i błonnik. Jeden plaster arbuza zawiera około 34 procent cukrów ogółem – w tym glukozę i sacharozę. Rdzeń arbuza składa się z około 75 procent wody, 14 procent nasion i 7 procent mięśni. Arbuz jest bogaty w potas i magnez, które przyczyniają się do jego zdrowych atrybutów. To także dobre źródło manganu, miedzi, cynku, boru, witaminy B12, witaminy B6 i magnezu. Arbuz ma ponad 70 znanych korzystnych właściwości, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych odżywczych pokarmów natury.

Jak pokroić arbuza? Oto 5 sposobów na ładne dekoracje z arbuza!

Czy arbuz jest kaloryczny?

Jako owoc letni, jedzenie arbuza poprawia nastrój. Owoce te doskonale nadają się na pikniki lub przyjęcia na świeżym powietrzu. Ludzie uwielbiają je na lokalnych rynkach rolnych, ponieważ są uprawiane lokalnie. Dojrzały arbuz pachnie słodko i pikantnie dzięki naturalnej zawartości cukru. Miękkość skórki sprawia, że łatwo ją kroić nożem. Każda osoba może cieszyć się jedzeniem arbuza – bez względu na wiek czy ograniczenia dietetyczne.

Jak sadzić arbuza?

Makroskładniki zawarte w arbuzie

Średni arbuz waży około 80 gramów i ma około 60 kalorii. Jego smak jest słodki, ale nie za bardzo cukrowy. To czyni go idealnym deserem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Watermllons są również doskonałe do robienia smoothies lub marynowania ich plasterków do wykorzystania w sałatkach i innych potrawach. Wiele osób rzeźbi swoje Watermllons w kształcie zwierząt lub ludzi dla zabawy, gdy mają pikniki. Każdy może cieszyć się jedzeniem kawałka tego pysznego owocu!

Gdzie rosną arbuzy?

Arbuz jest bardzo zdrowy, ponieważ jest pełen różnych składników odżywczych i ma wiele zastosowań kulinarnych. Słowo „arbuz” pochodzi od włoskiego słowa „vaira”, które oznacza „wąski przeciąg”. Każdy może cieszyć się jedzeniem tego orzeźwiającego letniego owocu!

Jak rośnie arbuz?