Ile waży arbuz?
14 października, 2019Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Arbuz jest popularnym letnim owocem i jest zwykle spożywany na świeżo lub gotowany jako deser. Nazwa arbuza pochodzi od greckiego słowa hyrtikos, co oznacza „ze skórki”. Według mitologii greckiej, bogini Atena stworzyła arbuza jako sposób na nauczenie ludzi o umiarze w odniesieniu do jedzenia, picia i medycyny. Skórka arbuza jest bogata w błonnik, witaminy i minerały. Zawiera również mnóstwo kalorii, które są korzystne dla zdrowia. Nazwa „melon” może być jednak nieco myląca, ponieważ owoc ten jest w rzeczywistości warzywem.
Ile waży arbuz?
Według mitologii greckiej bogini Atena stworzyła arbuza, aby nauczyć ludzi umiaru w jedzeniu, piciu i leczeniu. Nazwa „arbuz” pochodzi od słowa „woda”, ponieważ owoc wygląda jak melon. W starożytnym Egipcie arbuzy były używane do jedzenia również przez Greków. Piekli je na otwartym ogniu i jedli na surowo popijając miodowym winem. Arbuzy są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego i są naturalnym detoksykatorem. Są również doskonałym źródłem witaminy C, która pomaga promować zdrową skórę i włosy, a także silny system odpornościowy.
Jak pokroić arbuza? Oto 5 sposobów na ładne dekoracje z arbuza!
Waga i składniki zawarte w arbuzie
Arbuz jest bogaty w witaminę C i stanowi naturalne źródło tego niezbędnego składnika odżywczego. Niektóre badania wykazały również, że arbuz może działać jako naturalny środek przeczyszczający, gdy jest spożywany na surowo; może nawet powodować skurcze, jeśli spożywa się go zbyt dużo. Dodatkowo, pestki z arbuza są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego i są naturalnym detoksykatorem. Błonnik znajdujący się w arbuzie może wiązać się z toksynami, dzięki czemu mogą być one łatwiej wydalone z organizmu. Co ciekawe, egipscy rolnicy stosowali tę samą metodę ochrony upraw: sadzili swoje warzywa z nasion (takie jak arbuz) pomiędzy roślinami zwykłych warzyw, aby chronić je przed szkodnikami i słabymi warunkami glebowymi.
Skład arbuza
Skórki arbuza są znane jako „wata cukrowa” ze względu na ich miękką teksturę. Doskonale nadają się również do robienia z nich drobiazgów lub bezpośredniego jedzenia. Większość ludzi wykorzystuje skórki do tworzenia jadalnych abstrakcyjnych wzorów lub używa ich jako przyprawy do deserów, takich jak lody czy jogurt. Pestki można jeść w całości lub zmielić i wykorzystać w daniach takich jak ciasto dyniowe lub nadzienie do szarlotki. Jednak większość ludzi przygotowuje skórki, rzeźbiąc je w plastry i podając na zimno z miętowym dipem, takim jak jogurt lub sok z limonki.
Od XVI wieku rolnicy korzystają z mądrości Ateny na temat prawidłowego odżywiania, produkując ten pożywny sezonowy przysmak dla letniej przyjemności. Nazwa „arbuz” pochodzi z mitologii greckiej, ponieważ Atena była znana z tworzenia innych produktów spożywczych, takich jak jabłka i winogrona, przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Dzisiejsi konsumenci mogą cieszyć się tym odżywczym smakołykiem przez cały rok dzięki producentom, którzy rozumieją, jak sprawić, by konsumenci czuli się jednocześnie owocowo i głodni.