Olejki eteryczne do kąpieli – Jakie wybrać?

Olejki eteryczne do kąpieli – Jakie wybrać?

8 marca, 2023 0 przez Redakcja

Olejki eteryczne do kąpieli przenoszą nas do wyjątkowej krainy, pełnej niesamowitych aromatów i zmysłowych doznań. Zapach olejku nie tylko relaksuje, ale również oddziałuje na inne sfery naszego organizmu, pobudzając je do działania, wyciszając, a nawet działając leczniczo. Nic dziwnego, że stosowanie olejków eterycznych do kąpieli nieustannie zyskuje na popularności. Poznaj więc działanie olejków eterycznych i wybierz naturalny olejek dla siebie!

aromaterapia sklep

Aromaterapia – potencjał tkwiący w zapachu

Korzystanie z dobrodziejstw olejków eterycznych nieustannie zyskuje na popularności. Nic dziwnego, bo różne rodzaje olejków oddziałują na nasze zmysły i ciało. Sprawdzają się one nie tylko w relaksującej kąpieli, ale również w inhalacji czy też jako dodatek do ulubionych kosmetyków. W ofercie najlepszych sklepów znajdziesz olejki kąpielowe, mieszanki olejków o różnych właściwościach czy też nawilżające olejki eteryczne. Wszystkie olejki eteryczne do kąpieli stanowią doskonały sposób na poprawę nastroju, wyciszenie lub nabranie ochoty do działania, a nawet realne wparcie w trakcie infekcji. Wiele olejków eterycznych doskonale sprawdza się w kąpieli. Które z nich wybrać?

Olejki eteryczne do kąpieli – poznaj ich właściwości

Naturalne zapachy olejków doskonale sprawdzają się w aromatycznych kąpielach. Warto jednak wiedzieć, które olejki eteryczne wybrać, by osiągnąć pożądane rezultaty. Zastosowanie naturalnych olejków może bowiem wpływać na konkretne obszary naszego umysłu, niosąc ze sobą ściśle określone rezultaty.

Olejek eteryczny eukaliptusowy

Olejek miętowy czy olejek eteryczny eukaliptusowy doskonale sprawdzą się w przypadku infekcji i przeziębień. Eukaliptusowy olejek eteryczny działa pobudzająco i usuwa uczucie zmęczenia. Olejek eukaliptusowy, dodany do kąpieli, pozwala również na złapanie swobodnego oddechu, udrażniając drogi oddechowe. Zapach olejku eukaliptusowego jest wyjątkowo wyrazisty, dlatego też olejki kąpielowe warto dobierać zgodnie z własnymi preferencjami.

Olejek eteryczny lawendowy

 Olejek eteryczny lawendowy to jeden z najpopularniejszych olejków. Nic dziwnego, bo ten naturalny olejek eteryczny uważany jest za najbezpieczniejszy, również w przypadku niemowląt. Właściwości olejków eterycznych lawendowych sprowadzają się przede wszystkich do uspokojenia i relaksacji, choć olejek lawendowy likwiduje również ból mięśni i stawów. Takie olejki eteryczne sprawdzą się również w przypadku problemów skórnych.

Olejek eteryczny cynamonowy

Olejek eteryczny goździkowy i olejek cynamonowy to najpopularniejsze olejki korzenne. Aromatyczne olejki korzenne przyjemnie rozgrzewają ciało i umysł. Już kilka kropel olejku, dodanych do aromatycznej kąpieli, doskonale poradzi sobie z bólami reumatycznymi. Olejek cynamonowy ma również właściwości pobudzające krążenie krwi. Nadaje się on nie tylko do pielęgnacji skóry, ale również i do udrażniania dróg oddechowych w trakcie infekcji.

Olejek eteryczny pomarańczowy

Olejek eteryczny pomarańczowy czy olejek cytrynowy to olejki zapachowe cytrusowe. Dodane do kąpieli olejki eteryczne cytrusowe pobudzają do działania i dodają energii. Wybierając olejek eteryczny pomarańczowy możemy mieć pewność, że nasze kąpiele aromaterapeutyczne poprawią nastrój i złagodzą napięcie.