Komis samochodowy w Bydgoszczy – jak sprzedać używany samochód?

Komis samochodowy w Bydgoszczy – jak sprzedać używany samochód?

23 kwietnia, 2023 0 przez Redakcja

Sprzedaż samochodu do komisu to jedna z najczęściej wybieranych, a zarazem najbardziej komfortowych form pozbycia się używanego samochodu. Tutaj samochód zyskuje odpowiednią reklamę, a także miejsce, w którym może bezpiecznie oczekiwać na pojawienie się zainteresowanego jego nabyciem kupca. Podpowiadamy więc, jak sprzedawać samochody używane w komisie, by pokazać, że to właśnie komis samochodowy Bydgoszcz jest współcześnie najlepszym rozwiązaniem dla kierowców, chcących szybko, sprawnie i bezpiecznie sprzedać swoje auto.

Komis samochodowy Bydgoszcz – pierwsze kroki

Rezygnując z dodawania ogłoszeń na popularnych portalach internetowych i chcąc sprzedać swój pojazd za pośrednictwem komisu, warto wybrać pośrednika, który nie tylko wystawia auta różnych marek, oferując zarazem ich serwis, ale również cieszącego się najlepszymi opiniami. Najlepszymi recenzentami będą tutaj przede wszystkim członkowie rodziny i znajomi, choć wiele osób sugeruje się również opiniami, zamieszczanymi w Internecie przez osoby, które miały już okazję skorzystać z usług, które oferuje autokomis Bydgoszcz.

Warto również postawić na firmy, które sprzedają samochody używane Bydgoszcz już od wielu lat. Dzięki temu możemy liczyć na to, że auto komis zadba o promocję naszego auta, zapraszając swoich licznych klientów do skorzystania z najlepszej okazji. Takim komisem jest chociażby bydgoski komis-dejv.pl, cieszący się najlepszymi opiniami i zaufaniem całego grona klientów. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, możliwa jest znacznie szybsza sprzedaż auta, a ugruntowana pozycja na rynku motoryzacyjnym sprawia, że ogłoszenie dociera do znacznie większej ilości potencjalnych zainteresowanych.

auto komis Bydgoszcz

Sprzedaż samochodu do auto komisu – umowa

Jeśli sprawdzimy już wszystkie oferty i wybierzemy komis aut z gwarancją największej satysfakcji ze współpracy, konieczne stanie się sporządzenie odpowiedniej umowy. Warto przyłożyć się do niej z najwyższą starannością, by skup, komis czy salon nie mógł wykorzystać na swoją korzyść jakichkolwiek niedomówień.

W takiej umowie powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • data i miejsce, w którym dokument został spisany,
  • czas obowiązywania umowy,
  • dokładne dane właściciela auto komisu, w którym chcemy sprzedać swój samochód,
  • dane dotychczasowego właściciela pojazdu,
  • dane pojazdu, który będzie podlegał umowie. W tym punkcie powinny pojawić się takie informacje, jak marka, model, silnik, rok produkcji, przebieg,
  • czy samochód jest w dobrym stanie technicznym i jakie ma wyposażenie (podgrzewane siedzenia, ile biegów, komputer pokładowy, czujnik parkowania itd.),
  • dokładna cena lub cena minimalna, za którą samochód może być dostępny dla potencjalnego kupującego,
  • wysokość prowizji dla auto komisu.

Warto dopełnić tych formalności, by transakcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie dla obu stron. Należy również zdać sobie sprawę z tego, że potencjalni zainteresowani z pewnością będą chcieli odbyć jazdę próbną. W umowie warto więc zawrzeć również informacje, że taka jazda powinna odbywać się w godzinach otwarcia placówki, a komis samochodowy Bydgoszcz ponosi odpowiedzialność za wszystkie usterki, powstałe w tym czasie.