Jak sprzedać swoje auto w Bydgoszczy?

Jak sprzedać swoje auto w Bydgoszczy?

12 lipca, 2023 0 przez Redakcja

Sprzedając auto na portalach internetowych należy liczyć się z tym, iż nie będzie to proste zadanie. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować pojazd tak, by spodobał się potencjalnym nabywcom oraz nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą ofertą. Brak oczekiwanych efektów może prowadzić do spadku motywacji. W owej sytuacji nikogo nie powinna dziwić wzrastająca popularność skupów aut używanych. Jak nawiązać współpracę ze skupem aut? Czym kierować się podczas wyboru najlepszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

Zalety sprzedaży samochodu do skupu z profesjonalnymi firmami

Ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą samochodu do skupu, powinni poznać zalety, związane z auto skup taką właśnie decyzją. Jest ich bowiem rzeczywiście mnóstwo. Skupy aut to przede wszystkim najlepsze wyjście dla właścicieli aut powypadkowych i uszkodzonych. Szukanie nabywcy na auta z tej grupy nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania z lawety. Dzięki temu możliwe staje się bezpieczne przewiezienie niesprawnego pojazdu do miejsca, w którym zostanie on odsprzedany. Współpraca z auto skupem wyklucza potrzebę poszukiwania osoby, zainteresowanej kupnem pojazdu. W współczesnej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. Skupy pojazdów oferują darmową wycenę oraz rzetelne wsparcie zespołu, a sprzedaż auta trwa tutaj zaledwie kilkadziesiąt minut. Sprzedaż samochodu do auto skupu wiąże się z wieloma innymi korzyściami. Jest to chociażby wypłata zadeklarowanej kwoty do ręki właściciela, gdy tylko podpisane zostaną właściwe dokumenty. To z kolei sprawia, że nie musi on czekać na zaksięgowanie transferu na koncie, poprawiając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się rozpocząć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego wyszukiwania kupca.

Co muszę zrobić, jeśli nie posiadam informacji o historii serwisowej samochodu?

Auto skupy kupują samochody z różnorodnych kategorii. Skupowane są tu zarówno starsze, wysłużone auta, jak i nowsze samochody w należytym stanie technicznym. Podejmując decyzję o odsprzedaży auta do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, jakich dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Będzie to na pewno dokument rejestracyjny wystawionego na sprzedaż auta. Bez wyrazu rejestracyjnego, sprzedaż auta nie będzie legalna. Jeżeli została przekazana karta pojazdu, należy także przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim dokumentem na liście będzie obowiązująca składka OC. Niejednokrotnie pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać pojazd, który nie ma ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, niejednokrotnie jest to realne. Jego dotychczasowy właściciel zostanie natomiast wezwany do odpowiedzialności fiskalnej podczas wyrejestrowania auta. Podczas sprzedaży auta do skupu, niezbędne są też dokumenty jego dotychczasowego właściciela. Dowód osobisty będzie najistotniejszym z nich. Trochę bardziej kłopotliwa jest sprzedaż samochodu, kupowanego na współwłasność. W takiej sytuacji niezbędna będzie obecność wszystkich współwłaścicieli samochodu, figurujących w rachunkach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż pojazdu do auto skupu.

Jak promować swoje auto przed sprzedażą do skupu i przyciągnąć potencjalnych kupców?

Jakie ceny proponują auto skupy swoim nabywcom? Pytanie to niezwykle często pojawia się wśród posiadaczy aut. W skupach nie istnieje jednak określony cennik. Oferty tworzone są na podstawie wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest nieodpłatna a także nie stanowi zobowiązania do dalszej współpracy. Polega ona na wycenie stanu mechanicznego auta przez eksperta. Fachowiec ocenia także liczbę przebytych przez pojazd kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także wygląd tapicerki oraz wygląd lakierniczy. Ostateczna propozycja uzależniona jest więc wieloma elementami. Co ważne, skup nie zapłaci całej wartości naszego auta na wtórnym rynku samochodowym. Za samochody w dobrym stanie mechanicznym można uzyskać więc ok. 80% ich faktycznej wartości rynkowej. Stare samochody w fatalnym stanie skupowane są za 60% wartości. Cenę rekompensuje jednak brak konieczności poszukiwania kupca na własną rękę. Sprzedaż starego pojazdu używanego jest bowiem niezwykle skomplikowana, czasochłonna, a niejednokrotnie nawet niemożliwa. W skupach pojazdów takie pojazdy przyjmowane są od ręki, wraz z błyskawiczną wypłatą gotówki.