Instalacje sanitarne Bydgoszcz – Jaką firmę wybrać?

Instalacje sanitarne Bydgoszcz – Jaką firmę wybrać?

19 czerwca, 2023 0 przez Redakcja

Instalacje sanitarne to zespół wszystkich  instalacji budowlanych w środku i na zewnątrz budynku doprowadzających do niego wodę, powietrze i gaz. Właściwy montaż tego rodzaju instalacji jest niewątpliwie jedną z najważniejszych rzeczy w każdym budynku. Warto, zatem skorzystać ze sprawdzonej i renomowanej firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w branży oraz wykonuje kompleksowe prace związane z instalacją sanitarną. Przykładałem takiego rodzaju przedsiębiorstwa jest firma Proterm z Bydgoszczy.

Instalacje sanitarne Bydgoszcz

Proterm https://proterm.info.pl/ świadczy usługi montażu oraz serwisu instalacji sanitarnych w Bydgoszczy i okolicach. Profesjonalny montaż wykonany przez specjalistyczną firmę gwarantuje prawidłową oraz bezawaryjną prace wszystkich instalacji sanitarnych przez wiele lat. Wykonanie instalacji sanitarnej wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, aby we właściwy sposób zamontować wszystkie niezbędne elementy instalacji. Wykonawca takiej instalacji doskonale wie, w jaki sposób przeprowadzić montaż instalacji i  poszczególnych jej elementów, aby instalacja mogła pracować we właściwy i bezawaryjny sposób.

 

Instalacje sanitarne

Na domową sieć wodną składają się różnorodne instalacje sanitarne, które służą doprowadzaniu, rozprowadzaniu i odprowadzaniu wody pitnej i użytkowej. Domowa instalacja hydrauliczna standardowo składa się systemu doprowadzającego wodę zimną i ciepłą, systemu odprowadzającego wodę zużytą oraz systemu rozprowadzania wody wykorzystywanej w tradycyjnych systemach centralnego ogrzewania. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje instalacji sanitarnych. Są to:

  • Instalacja wodna – to system odpowiadający za doprowadzenie oraz rozprowadzenie wody wewnątrz domu. Składa się na niego system rur i zaworów oraz urządzeń końcowych, takich jak baterie kuchenne i łazienkowe. Elementem instalacji wodnej w domach wolnostojących są również bojlery lub nowoczesne podgrzewacze przepływowe, które ogrzewają wodę zimną – do domów jednorodzinnych doprowadzana jest jedynie zimna woda, którą trzeba następnie indywidualnie podgrzać.
  • Instalacja kanalizacyjna – to system umożliwiający odprowadzanie wody zużytej i nieczystości na zewnątrz domu. Składają się na niego system rur i innych urządzeń sanitarnych, takich jak korytka czy kolektory. Gdy jest taka możliwość, instalacje sanitarne wpina się w gminny system kanalizacji. Gdy takiej możliwości nie ma, koniecznością staje się budowa przydomowej oczyszczalni ścieków lub szamba.
  • Instalacja grzewcza – to system ogrzewania budynku. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są instalacje bazujące na nowoczesnych kotłach na paliwa stałe lub płynne, na przykład na gaz. Kotły podgrzewają wodę, która następnie systemem rur doprowadzana jest do grzejników zlokalizowanych w wybranych z domowych pomieszczeń. Woda rozprowadzana jest grawitacyjnie lub mechanicznie, za pomocą pompy. Jest to obieg zamknięty.

instalacje hydrauliczne

Projektowanie instalacji sanitarnych

Na etapie projektowania przygotowywana jest kompleksowa dokumentacja projektowa i techniczna, która obejmuje nie tylko wszelkie ustalenia inwestycyjne, ale też obowiązujące normy oraz przepisy regulowane przez ustawy, rozporządzenia i zarządzenia. Każda z instalacji sanitarnych składa się z wielu mniejszych elementów. Wyróżniamy urządzenia zasilające (np. kotły, pompy, wymienniki), urządzenia wykorzystywania (np. baterie, grzejniki i urządzenia sanitarne) oraz przewody, którymi woda przepływa między jednymi a drugimi.

 

Instalacje wodno sanitarne

Instalacja wodno-kanalizacyjna to zespół powiązanych ze sobą elementów służących do zaopatrywania w wodę nieruchomości oraz zgromadzania i odprowadzania z niej ścieków. Odprowadzenie ścieków musi być równie niezawodne jak dostarczanie wody, a instalacja kanalizacyjna ma pracować sprawnie i bezawaryjnie Wykonanie prawidłowo działającej instalacji wodno-kanalizacyjnej to fachowe poprowadzenie rur i dobór odpowiednich materiałów i urządzeń.