Opieka osób starszych w Niemczech. Czy warto wyjechać z agencją opiekuńczą?

Opieka osób starszych w Niemczech. Czy warto wyjechać z agencją opiekuńczą?

7 grudnia, 2022 0 przez Redakcja

Agencje opiekuńcze to firmy zajmujące się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych do Niemiec. Dzięki nim opiekunki nie muszą martwić się o szczegóły wyjazdu i wszelkie formalności. Alternatywą dla tego rozwiązania są wyjazdy na własną rękę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy współpraca z agencją jest dla opiekunek seniora korzystna.

Co zapewnia agencja opiekuńcza?

Ze względu na szybki rozwój branży opiekuńczej na rynku pojawia się coraz więcej firm organizujących zlecenia w opiece seniora. Nie wszystkie z nich okazują się zaufanymi pracodawcami. Należy więc pamiętać, aby zawsze dokładnie sprawdzać przyszłego pracodawcę. Rzetelna firma opiekuńcza zapewni nam przede wszystkim legalną umowę i pomoc na każdym etapie zlecenia. Opiekunki osób starszych powinny być również ubezpieczone. Dzięki temu mogą korzystać z opieki medycznej w Niemczech.

Pracując w agencji opiekunka seniora w Niemczech otrzymuje pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności. Legalna umowa pozwala na zatrudnienie zgodne z prawem. Praca na czarno w Niemczech wiąże się najczęściej z przykrymi konsekwencjami. Mogą to być wysokie kary pieniężne, zakaz pracy lub nawet wydalenie z kraju.

Dobrze płatne oferty pracy w opiece seniora

Praca w opiece seniora gwarantuje atrakcyjne zarobki jedynie jeśli współpracujemy z zaufanymi firmami. Warto wybrać pracodawcę, który zadba o nasz komfort i warunki pracy. Przykładem często polecanej firmy jest Veritas Opieka – jeden z liderów w branży opiekuńczej. Firma proponuje pensje bazowe oscylujące wokół 1800 € netto miesięcznie, bezpłatne wyżywienie, zamieszkanie oraz transport. Dzięki temu opiekunka nie tylko może liczyć na dobre zarobki, ale również nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Przez cały okres zlecenia nad opiekunką czuwa doświadczony koordynator. Szukasz dobrej oferty pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź zlecenia w firmie Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/