Jak przechowywać arbuza?

Jak przechowywać arbuza?

14 października, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Kiedy uderza lato, większość ludzi z niecierpliwością czeka na jedzenie arbuza przez cały rok. Chociaż arbuz jest zdrowym owocem, niektórzy ludzie nie lubią jego smaku. Aby zamaskować ten smak, wiele osób kroi arbuza w plastry i wkłada je na noc do lodówki. W ten sposób zachowuje się świeży smak owocu, zachowując jednocześnie zawartość wody. Kiedy masz ochotę na orzeźwiającą przekąskę, po prostu pokrój arbuza i zjedz go. Możesz też przygotować sałatki owocowe i inne dania z udziałem arbuza.

Przechowywanie arbuza

Arbuzy to przede wszystkim woda; zawierają prawie 96 procent wody w masie. Ta wysoka zawartość wody sprawia, że arbuzy są miękkie i mają łagodny, ale słodki smak. Chociaż po przekrojeniu arbuza uzyskuje się sok, który można wypić, po przekrojeniu powstaje również dużo wodnistego miąższu. Zamiast utopić swój posiłek w soku owocowym, zachowaj dodatkowy płyn do późniejszego wykorzystania. W ten sposób pozostaniesz nawodniony bez konieczności ciągłego picia soku owocowego. Dodatkowo, przechowywanie melona w lodówce spowalnia naturalny proces zamieniania się świeżego owocu w wilgotny. Zamiast wyrzucać melona po przekrojeniu, zaoszczędź sobie kłopotu wkładając go najpierw do lodówki.

Jak pokroić arbuza? Oto 5 sposobów na ładne dekoracje z arbuza!

Przechowywanie arbuza w lodówce

Większość ludzi wie, że pora nocna to czas rozpakowywania posiłków opartych na chłodziarce. Jednak większość ludzi myli się co do tego, kiedy ich melon powinien być przechowywany w lodówce. Niektórzy ludzie przechowują swoje melony w nocy i stwierdzają, że ich melon zepsuł się do rana. Zamiast przechowywać swoje melony w nocy, rozważ umieszczenie ich w lodówce w ciągu dnia. W ciągu dnia twój melon pozostanie chłodny, a bakterie nie będą miały tyle czasu, aby go uszkodzić. Dodatkowo, umieszczenie melona w lodówce w ciągu dnia sprawi, że nie zepsuje się on zbyt szybko. Po usunięciu go w nocy, możesz bezpiecznie przechowywać melon w ciągu dnia i jeść go ponownie świeże rano.

Czy arbuzy rosną w Polsce?

Przechowywanie pokrojonego arbuza

Kolejną rzeczą do rozważenia przy przechowywaniu arbuza jest to, gdzie zamierzasz przechowywać melona po jego pokrojeniu. Niektórzy ludzie używają styropianowych kubków do przechowywania swoich wyciętych melonów. Jest to niedrogi sposób na przechowywanie owoców bez konieczności płacenia za plastikowe pojemniki lub pudełka Tupperware – lub wczesnego budzenia się, aby zaaklimatyzować owoce do temperatury pokojowej przed ich zjedzeniem. Ponadto, używanie kubków zapobiega tworzeniu się bałaganu na blacie lub stole, kiedy kroisz owoce na kawałki. Z tego powodu wiele osób używa kubków, gdy przygotowuje sałatki owocowe lub inne dania wymagające pokrojonych składników owocowych.

Jak zasadzić arbuza z pestek?

Przechowywanie arbuza – podsumowanie

Arbuzy są pyszne przez cały rok dzięki swojemu orzeźwiającemu smakowi i właściwościom nawadniającym. Jednak wiele osób lubi jeść je w miesiącach letnich, ponieważ wtedy produkują najbardziej dojrzałe owoce ogółem. Umieszczając swój melon w lodówce w ciągu dnia i krojąc go na świeżo, wiele osób cieszy się jedzeniem swojego ulubionego letniego przysmaku zgodnie z harmonogramem.