Idziesz z wizytą do niemowlaka i rodziców? Powinieneś to zabrać ze sobą

Idziesz z wizytą do niemowlaka i rodziców? Powinieneś to zabrać ze sobą

3 stycznia, 2023 0 przez Redakcja

Czeka Cię pierwsza wizyta u świeżo upieczonych rodziców i nie chcesz popełnić faux-pas? Rzeczywiście istnieje kilka niepisanych zasad, których należy przestrzegać przed odwiedzinami. Przyjęło się bowiem, że powinniśmy zapowiedzieć swoją wizytę. Nie wypada również iść z pustymi rękoma. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak zachować się podczas odwiedzin i co kupić na prezent dla niemowlaka.

Pierwsze odwiedziny u noworodka – o tym pamiętaj

Narodziny pierwszego dziecka to niewątpliwie cudowny czas w życiu każdego rodzica, choć nieprzespanych nocy i licznych obowiązków zapewne również nie zabraknie. Młodzi rodzice chcą dzielić się tą chwilą z najbliższymi, czemu nie sposób jest się dziwić. Przed wizytą u noworodka, która zawsze jest miłą odskocznią od codzienności, warto jednak pamiętać, że rodzice niemowlaka również muszą zaaklimatyzować się w nowej rzeczywistości. To natomiast pochłania mnóstwo czasu! 

Etykieta odwiedzin u niemowlaka i rodziców mówi, by wstrzymać się z wizytą od razu po narodzinach. Świeżo upieczeni rodzice potrzebują przestrzeni, dlatego też odwiedziny powinny zostać zapowiedziane i nie trwać zbyt długo. Odradzamy zatem robienie niespodzianek. Dobrze byłoby natomiast wykazać się wsparciem i gdy tylko nadejdzie taka możliwość, wreszcie złożyć wizytę i wręczyć drobny podarunek. No właśnie… Skoro o tym mowa, przygotowaliśmy kilka propozycji na prezent dla niemowlaka i rodziców.

Co na prezent dla niemowlaka?

Nie możesz doczekać się, aż w końcu zobaczysz maluszka? Doskonale to rozumiemy! Dzielenie tak wyjątkowych momentów z naszymi bliskimi to bez wątpienia świetna sprawa. Zanim jeszcze to zrobisz, pomyśl o skromnym upominku, który niebawem stanie się niezapomnianą pamiątką. Od razu przychodzi nam do głowy personalizowany prezent dla niemowlaka. Wskazuje, komu został wręczony, a przy tym niesie ze sobą osobisty wydźwięk. Z naszej strony pragniemy zaproponować szkiełko akrylowe z metryczką noworodka. Nie tylko wspaniale wygląda, ale również będzie przypominać świeżo upieczonym rodzicom (wkrótce też dziecku!) o tak cudownym wydarzeniu.

Jeśli masz ochotę dodatkowo sprezentować praktyczny upominek, wyprawka dla niemowlaka okaże się dobrym wyborem. Umieść w niej pieluszki jednorazowe, personalizowane body i rożek niemowlęcy. Młodzi rodzice potrzebują takich drobiazgów!

Co dać rodzicom na odwiedziny u niemowlaka?

Miłym akcentem podczas pierwszej wizyty u noworodka jest też niespodzianka dla rodziców. Oczywiście nie musi być to nic dużego, bo najważniejsza jest po prostu pamięć o nich. Myślimy jednak, że sprawisz im radość, wręczając komplet koszulek personalizowanych. Świeżo upieczeni rodzice uwielbiają tego rodzaju gadżety, zwłaszcza że można wykorzystać je podczas pierwszej sesji zdjęciowej, którą na pewno niebawem zorganizują.

W upominku nie powinno też zabraknąć dużego zapasu kawy. Gdy zaczną doskwierać im bezsenne noce, aromatyczny napój pobudzi ich do działania i poprawi nastrój. Jeśli w komplecie znajdą się filiżanki z podstawką, długo planowana niespodzianka na pewno się uda.

Jak zachować się w odwiedzinach u niemowlaka?

Na koniec zostawiliśmy mniej przyjemną, choć równie istotną kwestię, jaką jest zachowanie podczas wizyty u rodziców i niemowlaka. O tym, że należy przyjść zapowiedzianym, już wiesz. Pragniemy zatem zwrócić uwagę na higienę! Tuż po przekroczeniu progu koniecznie umyj dłonie, by nie przenosić zarazków. Każdemu może oczywiście zdarzyć się o tym zapomnieć. Niemniej nie chcesz raczej, aby rodzice zwrócili Ci uwagę w momencie, gdy wyciągniesz ręce do maluszka. Pamiętaj też, żeby nie zachowywać się zbyt głośno i unikaj nadmiernego dotykania rzeczy w mieszkaniu. Powinna tam panować bezwzględna czystość i porządek.

Młodzi rodzice potrzebują w tym okresie chwili dla siebie. Warto zatem pokazać im, że mogą na Ciebie liczyć. Prezenty to natomiast fajny dodatek, o którym dobrze jest pamiętać.